Każda praca w jakiś określony sposób wpływa na ludzkie ciało, lecz niektóre czynności są dla nas większym zagrożeniem niż inne. Tak jest w przypadku zawodu grafika komputerowego. Jeśli w porę nie zauważy się takich zmian w ciele, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, ze potem  w czasie wykonywania zawodu po prostu się to przeoczy. Graficy komputerowi są więc grupa ludzi dość dobrze zarabiających, lecz niestety nie mają szczęścia do zdrowego trybu pracy. Niektórzy ludzie, którzy tworzą grafikę dbają o siebie i uprawią rożnego rodzaju sporty, jeśli są to ich wielkie pasje. Ale tak bywa najczęściej w przypadku mężczyzn.

Zaś kobiety, które tworzą grafikę bardzo często siedzą długie godziny w domu i starają się łączyć swoją pracę z wychowywaniem dzieci. W związku z tym zdarza im się niestety, że nie mają już za wiele czasu oraz energii na to i najnormalniej w świecie tyją w oczach. Kiedy już zauważają,  jak daleko posunął się ten proces, tylko po prostu już nie mogą go cofnąć lub nie mają pomysłu na to, jak się za to w zdrowy sposób zabrać. Nie zawsze jest tak, ze tworzenie grafiki tak mocno wyczerpuje nasz organizm. Wszystko rzecz jasna zależy od tego, w jaki sposób siebie szanujemy i czego od siebie wymagamy.

By grafika internetowa była przyjemną praca oraz satysfakcjonującym zajęciem, trzeba nie tylko dobrze obsługiwać różnego rodzaju programy internetowe, ale również po prostu pasjonować się grafiką. Ludzie nie zawsze lubią swoją pracę. Można jednak powiedzieć, że tworzenie grafiki jest zajęciem bardzo artystycznym. W związku z tym trzeba zawsze dbać o to, byśmy dobrze się podczas naszej pracy bawili i wszystko wtedy będzie nam bardzo dobrze szło. Zdarza się oczywiście, że musimy wykonać grafikę, która nie odpowiada naszym gustom czy przekonaniom. Jest to jednak praca na zlecenie i każde zlecenie trzeba bardzo szanować. Jeśli się tego nie będzie robić, to potem będziemy mieli bardzo duży kłopot z tym, żeby utrzymać się. Wyrobienie sobie dobrej sławy w takim zawodzie jak tworzenie grafiki jest naprawdę zupełną podstawą.