wywóz gruzu Kraków

Wszelkie modyfikacje w przestrzeni mieszkaniowej wiążą się ze sporą ilością gruzu oraz innych odpadów budowlanych. Wbrew pozorom tego rodzaju śmieci nie wolno tak po prostu wyrzucić do jednego pojemnika na zwykłe odpady. Konieczne jest umieszczenie ich w przeznaczonym do tego kontenerze lub specjalnym worku, które zostaną wywiezione przez odpowiednią firmę. Komu zatem zlecić wywóz gruzu Kraków? I jakie dokładnie odpady możesz wrzucić do kontenera na gruz? Sprawdzamy!

Wywóz gruzu i innych odpadów budowlanych – co mówi prawo?

Chęć pozbycia się gruzu oraz innych odpadów budowlanych na własną rękę nie jest dobrym pomysłem. Jeśli zatem planujesz wyrzucić takie śmieci do normalnego śmietnika, to musisz sobie uświadomić, że jest to działanie niezgodne z prawem. Co więcej, wyrzucanie gruzu i tym podobnych odpadów w niewłaściwe miejsce stwarza zagrożenie dla środowiska naturalnego. W takich śmieciach znaleźć mogą się niebezpieczne materiały i substancje, które po przeniknięciu do gleby lub wód powierzchniowych mogą skazić teren. Zatem w konsekwencji mogą również oddziaływać negatywnie na nasze zdrowie.

Kto zatem wyrzuca gruz oraz inne odpady budowlane w miejsce do tego nieprzeznaczone postępuje niezgodnie z przepisami prawa. Mówi o tym jasno artykuł 162 czy artykuł 117 Kodeksu Wykroczeń. Zgodnie z zapisami wykroczeniem może być nie tylko wywóz śmieci do lasu, ale również przetrzymywanie tego typu odpadów na posesji. Za złamanie wspomnianych przepisów grozi wysoka kara pieniężna i mandat.

Wywóz gruzu Kraków i okolice, czyli co robić z odpadami budowlanymi

W myśl wspomnianych zapisów Kodeksu Wykroczeń każdy, kto na terenie Polski chce pozbyć się gruzu oraz pozostałych odpadów budowlanych powinien wyrzucić je do przeznaczonego do tego kontenera lub specjalnego worka. Najpraktyczniej będzie wypożyczyć kontener, który w zależności od naszych potrzeb może mieć mniejsze lub większe rozmiary. Aby go wypożyczyć, wystarczy skontaktować się z firmą, która działa na terenie Twojego miasta i spełnia Twoje oczekiwania.

Jeżeli chodzi o wypożyczenie kontenera na gruz, to naszym zdaniem warto wynająć go od Redskip.pl. Jest to pierwsza w Polsce firma zajmująca się błyskawicznym wywozem śmieci oraz wypożyczaniem kontenerów w tak wielu lokalizacjach. Firma działa już na terenie kilku, polskich miast, gdzie oferuje konkurencyjne ceny i terminowe podstawianie kontenerów. Korzystając z tego rodzaju usług szybko i sprawnie pozbywasz się wszelkich odpadów budowlanych – zgodnie z prawem.

Dodaj komentarz