wynajem podnośników koszowych

Prace na wysokościach wiążą się z dużym ryzykiem. Dlatego też muszą być odpowiednio zabezpieczone. Bardzo ważny jest także wysokiej jakości sprzęt. Do pracy na wysokościach wykorzystuje się podnośniki koszowe, które służą jako przenośna winda. Żeby jednak praca była możliwie najbezpieczniejsza, sprzęt musi być obsługiwany przez kompetentną i upoważnioną do tego osobę. Również sam sprzęt musi być sprawdzony i z dobrego źródła. Na co zwrócić uwagę przy wynajmie podnośników?

Kiedy potrzebny jest podnośnik koszowy? 

Naprawa sygnalizacji świetlnej, konserwacja lampy ulicznej a może montaż reklamy na billboardzie? Podnośniki koszowe mają szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się je do różnego rodzaju prac na wysokościach. Od prac złożonych zaczynając, na jednorazowych czynnościach kończąc. Podnośnik koszowy będzie niezbędny na przykład przy usuwaniu awarii elektroenergetycznej. Przyda się także do zaprowadzenia porządku przy rynnach dachowych. Kiedy jeszcze podnośnik koszowy jest niezbędny? Maszynę wykorzystuje się przy montażu elewacji, instalacji reklam wielkoformatowych, wykonywaniu ociepleń domów i budynków oraz przy odśnieżaniu dachów. Podnośnik będzie potrzebny przy wszystkich pracach, które odbywają się na wysokościach. 

Wynajem podnośników – na co zwrócić uwagę?

Podnośniki koszowe są sprzętem specjalistycznym. Dlatego też niewiele firm decyduje się na ich zakup. Dużo częstszym i  lepszym rozwiązaniem jest czasowy wynajem. Szczególnie jeżeli podnośnik potrzebny jest jednorazowo, np. do naprawy dachu czy wymiany instalacji elektroenergetycznej. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że firma zajmująca się wypożyczaniem sprzętu ‘dołącza’ do niego wykwalifikowanego operatora. Dzięki temu nie musimy się przejmować obsługą podnośnika, która jest dosyć skomplikowana. Ponadto osoby nieupoważnione nie mogą sprzętu specjalistycznego obsługiwać, gdyż groziłoby to wypadkiem. 

Decydując się na wynajem podnośnika koszowego, warto zwrócić uwagę na doświadczenie firmy i dostępne sprzęty. Najważniejszy jest ich stan techniczny. Pamiętajmy, że kwestie bezpieczeństwa są najistotniejsze. Podnośniki powinny być odpowiednio konserwowane i przechowywane. Bardzo ważne są także certyfikaty i pełna akceptacja przez UDT. Takie właśnie podnośniki oferuje firma http://rent-expert.pl/

Jednak nie tylko stan techniczny podnośnika się liczy. Równie istotne są specyfikacje. Pierwszą rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę to maksymalny udźwig w koszu. Na tej podstawie musimy dobrać odpowiedni model, tak żeby udźwignął pracowników oraz sprzęt. Pamiętaj, żeby nie brać maszyny, która jest ‘ na styk’. Lepiej mieć trochę kilogramów zapasu. Kolejną kwestią jest maksymalna wysokość robocza. Za niski podnośnik utrudni nam pracę lub wręcz już uniemożliwi.   

Dodaj komentarz