Trening w domu to świetna forma ćwiczeń! Przede wsystkim możemy polepszyć swoją kondycję fizyczną, wykorzystując to, co mamy pod ręką. A każdy z nas ma… ścianę! Możliwe, że nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak przydatnym narzędziem ćwiczeń może być właśnie zwykła, prosta ściana. Wykonując przy niej solidnie ćwiczenia mamy szanse poczuć się tak, jak po aktywności na niejednym ciężkim urządzeniu z siłowni!

Aktywnośc fizyczna przy ścianie

Nie chodzi tylko o to, aby postawić się pod ścianą. Przede wszystkim całość rozgrywa się wokół treningu siłowego, wykonywanego w kilku seriach. Pomiędzy nimi należy robić krótkie przerwy, które pozwolą zregenerować się, ale nie ostudzić. Oprócz tego pamiętajmy o wygodnym, komfortowym stroju, który nie będzie krępować naszych ruchów. Dlatego dobrze jest zainwestować w legginsy lub spodenki, a do tego dobrej jakości buty sportowe.

Jak ćwiczyć?

Pierwsza rzecz, na którą musimy zwrócić uwagę to to, jak prawidłowo wykonywać dane ćwiczenia. Jednym z najprostszych jest siad przy ścianie – wzmocni nogi. W niewielkiej odległości od ściany siadamy, opierając się o nia plecami. Kąt przy kolanach powinien wynosić ok. 90 stopni. Ważna jest technika – warto pamiętać, że im dłużej wytrzymamy tym lepiej.

Drugim ćwiczeniem jest przysiad z wykrokiem lub wyskokiem. Stajemy w niewielkiej odległości od ściany, wykonujemy przysiad, a następnie wyskakujemy do góry, chcąc dotknąć jednoczesnie ściany. W przypadku wykroku tylną nogę opieramy o ścianę, a przednią utrzymujemy lekko zgiętą. Schodzimy coraz niżej aż do wykonania przysiadu.