Z roku na rok coraz bardziej rośnie na rynku zainteresowanie nieruchomościami zabytkowymi i prawdopodobnie w roku 2021 znów padnie kolejny rekord. Jeszcze jakiś czas temu nieruchomościami tymi byli zainteresowani inwestorzy, którzy przeznaczali je później na różne cele komercyjne. Dzisiaj kwitnie także rynek nieruchomości mieszkaniowych, gdzie coraz częściej kupuje się zabytkowe budynku do remontu, w których urządza się potem luksusowe mieszkania i sprzedaje za ogromne pieniądze. Nie da się ukryć, że jest to jeden z lepszych trendów na naszym rynku. Miasta w Polsce nie tylko pięknieją, ale przede wszystkim zainteresowanie starymi budynkami sprawia, że zachowany zostanie dobytek naszej kultury.

Prestiż dla firm

Zacznijmy może od nieruchomości komercyjnych. Od pewnego czasu mamy bowiem modę na lokowanie siedziby swojej firmy właśnie w zabytkowym budynku, który przeszedł gruntowną renowację. Jest to zwyczajny prestiż dla marki, która w ten sposób lepiej jest postrzegana na rynku. Nie brakuje także ludzi, którzy są za wszystkimi inicjatywami odbudowy starych obiektów i dlatego taką firmę często uznaje się za przyjazną takim inicjatywom. Dodatkowo wiele nieruchomości zabytkowych znajduje się w najatrakcyjniejszych częściach miasta, a dobra lokalizacja to większe szanse na sukces firmy.

Mieszkanie w zabytkowej nieruchomości

Wspominaliśmy także o tym, że jest dzisiaj wielu chętnych także na mieszkanie w zabytkowych nieruchomościach. Te, po remoncie, kojarzone są dzisiaj ze swego rodzaju luksusem i faktycznie, zrewitalizowane nieruchomości naprawdę świetnie się prezentują. Dzięki dużemu zainteresowaniu tymi nieruchomościami rośnie więc także liczba chętnych inwestorów na kupowanie nawet tych budynków, które zdają się być ruiną. Coraz częściej widzimy także duże zainteresowanie obiektami, z którymi wiąże się jakaś historia. To jeszcze bardziej winduje ceny, niezależnie czy nieruchomość ma mieć charakter mieszkaniowy czy komercyjny.