Szybkie metody na wysuszenie lakieru na paznkociach

Malowanie paznokci coraz częściej jest ogromnym wyzwaniem, na które kobiety zwyczajnie nie mają czasu. O ile samo malowanie nie jest czasochłonne, o tyle już schnięcie lakieru bywa bardzo problematycznym procesem. Czy są jakieś metody na ułatwienie wysychania paznokci? Oto kilka z nich:

Technika malowania – jest to pierwsza, najważniejsza rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę. Warto pamiętać, by malować cienkimi warstwami i jeśli to możliwe, nakładać ich jak najmniej. Im więcej lakieru, tym ciężej będzie mu wyschnąć, może zastygnąć w miękką gumową warstwę, na której będzie odbijała się każda rysa. Trzeba też pilnować, by odsączać pędzelek po każdym nałożeniu lakieru, by nie spływał on po płytce paznokcia i nie zalewał skórek.

Wybór odpowiedniego lakieru – choć nie każda z kobiet zwraca na to uwagę, to jednak wybór odpowiedniego kosmetyku jest rzeczą niesamowicie ważną, jeśli chce się uzyskać zaskakujący efekt końcowy. Im gorszej jakości lakier, tym wolniej i gorzej będzie schnął. Możliwe nawet, że wcale nie wyschnie na tyle mocno, by można było wykonywać wszystkie czynności bez obawy o manicure. Dlatego czasem lepiej jest zainwestować w kosmetyk dobrej jakości, by ułatwić sobie kolejne etapy malowania.

Schłodzony lakier – jeśli ma się więcej czasu, można spróbować włożyć lakier jeszcze przed pomalowaniem paznokci do lodówki. Im chłodniejszy będzie, tym szybciej będzie schnął na płytce paznokcia.

Schłodzenie paznokci – podczas malowania paznokci włóż do miski z wodą kilka kostek lodu. Następnie zanurz w niej dłoń z pomalowanymi paznokciami. Niska temperatura sprawi, że lakier będzie suchy już po chwili od pomalowania, a dodatkowo stanie się bardziej odporny na uszkodzenia i odpryskiwanie.

Suszarka do włosów – kto powiedział, że służy tylko do suszenia włosów? Ma bardzo szeroką linię zastosowań i można jej używać do wielu czynności. Między innymi świetnie sprawdza się jako przyrząd do suszenia lakieru na paznokciach. Suche i ciepłe powietrze pomaga lakierowi zastygnąć w krótkim czasie i bez zbędnych kłopotów.

Preparaty od producentów – jest ich coraz więcej na rynku kosmetycznym. Występują już pod postaciami oliwek, mgiełek czy lakierów. Wystarczy nałożyć taki kosmetyk na świeżo pomalowane paznokcie i odczekać kilka minut, a lakier szybko stwardnieje. Dodatkowo takie produkty mają więcej zastosowań – utwardzają lakier i uodparniają go, ponadto nawilżają skórki i wygładzają płytkę paznokcia.   

Dodaj komentarz