szkło laminowane

Charakterystyczne tafle hartowane to coraz powszechniejsze rozwiązanie, na które decydują się w szczególności osoby aranżujące wnętrza wykonane w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Szklane dodatki efektownie rozświetlą przestrzeń, optycznie powiększając całe pomieszczenie. Planujesz remont mieszkania i zastanawiasz się nad zakupem szkła laminowanego? Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj najważniejsze funkcjonalności instalacji VSG.

Czym wyróżnia się szkło VSG?

Hartowane szkło laminowane to niezwykle stylowy i praktyczny dodatek do wnętrz, który sprawdzi się zarówno w mieszkaniach, jak i przestrzeniach biurowych oraz lokalach komercyjnych. Tafle VSG wykorzystywane są do produkcji różnorodnych konstrukcji, m.in. zadaszeń, balustrad, ścianek czy paneli kuchennych.

Jedną z kluczowych zalet szkła laminowanego są jego zachwycające walory estetyczne – szklenie może zostać udekorowane wybranymi grafikami lub motywami. Co więcej, producenci oferują także tafle gięte lub malowane powierzchniowo.

Oprócz charakterystycznego designu szkło VSG wyróżnia się także wyjątkową trwałością. Szklenie składa się z minimum dwóch tafli, które połączone są ze sobą folią PVB. Dzięki temu rozwiązaniu ryzyko zranienia odłamkami w przypadku uszkodzenia konstrukcji zredukowane jest do praktycznie do zera.

Szkło laminowane do kuchni – kluczowe zalety

Internauci coraz chętniej decydują się na szklenia w postaci specjalnych paneli do kuchni. Tafle posiadają wszystkie wymagane atesty, dzięki czemu pozostają one odporne na wysokie temperatury oraz ewentualne uderzenia.

Warto dodać, że czyszczenie kuchennego szkła VSG przebiega bardzo sprawnie – zabrudzenia mogą zostać z łatwością usunięte za pomocą ścierki oraz detergentu dedykowanego szklanym instalacjom.

Szkło laminowane to także doskonały sposób na pozbycie się pleśni i grzybni – konstrukcja zabezpiecza pomieszczenie przed wilgocią, ograniczając powstawanie szkodliwych narośli.

W jaki sposób montowane jest szkło VSG?

Specjaliści z firmy Prolinea oferują kompleksową obsługę klienta na każdym z etapów realizacji zamówienia. Co ważne, cały projekt wykonywany jest z uwzględnieniem indywidualnych wytycznych – szklenia dopasowywane są do rozmiarów mebli oraz armatury kuchennej. Na specjalne życzenie klienta na powierzchni tafli mogą zostać także wycięte otwory na gniazdka elektryczne oraz przewody.

Producent dostarcza również integralne, niezbędne do prawidłowego montażu instalacji dodatki, takie jak zawiasy, zamki czy uchwyty.

Planujesz odświeżenie aranżacji wnętrza? Postaw na stylowe szklenia marki Prolinea

Eksperci z firmy Prolinea od lat oferują wysokiej jakości zabudowy szklane, które efektownie dopełnią wnętrze Twojego domu. Balustrady, daszki, drzwi czy ścianki – specjaliści wykonują różnorodne konstrukcje ze szkła VSG, które spełniają wszelakie normy bezpieczeństwa. Zastanawiasz się nad zakupem nowoczesnych tafli? Odwiedź stronę internetową producenta – prolinea.eu, aby poznać pełną specyfikację stylowych szkleń.

Dodaj komentarz