Sukienka czy spódniczka? Co wybrać?

Kusa spódniczka a może sukienka do kolan? Czerwona czy lepiej czarna? Z widocznym, głębokim dekoltem czy bardziej podobna do golfa? Dżinsy, garnitur a może wystarczą same spodnie w kantkę i elegancki sweter? Wybierasz się na koktajl party i nie wiesz, co na siebie włożyć? Ten problem ma większość społeczeństwa. Nie jesteś więc samotną wyspą.

Koktajl party jest coraz modniejszą formą oficjalnego spotkania biznesowego lub towarzyskiego. Cała impreza odbywa się na stojąco i zwykle w dość dużym gronie osób. Menu nie jest zbyt wykwintne, nie serwuje się mocnych alkoholi. Spotkanie powinno być okazją do poznania nowych ludzi i nawiązaniu kontaktów. Koktajl party najczęściej odbywa się po południu, ale jeszcze przed kolacją i trwa około dwóch – trzech godzin.

W związku z tym, że jest to przyjęcie oficjalne, na koktajl party nie wypada przyjść bez zaproszenia, na którym powinna być widoczna dokładna data i godzina rozpoczęcia oraz zakończenia spotkania. W zależności jaką drogą otrzymaliśmy zaproszenie tak powinniśmy się ubrać. Jeżeli było ono wysłane elektronicznie to znaczy, że jest mniej oficjalne, natomiast jeżeli wręczone zostało osobiście lub przesłane pocztą to znak, że jest to spotkanie bardziej oficjalne i obowiązują na nim stonowane stroje. Generalnie, najczęściej na tego typu bankietach preferowana jest uniwersalna elegancja.

Ubrania nie powinny mieć intensywnych kolorów, nie może być zbyt dużo błyszczących dodatków. Dlatego najlepiej, aby mężczyzna ubrany był w elegancki ciemny garnitur, do którego pasuje jasna koszula i krawat w podobnym odcieniu. Natomiast kobiety powinny być ubrane w koktajlowe sukienki, które są nieco krótsze od sukni wieczorowych (do kolan bądź łydki). Dobrym rozwiązaniem jest założenie kostiumu złożonego z żakietu i spódnicy za kolano. Sukienka powinna mieć co najwyżej delikatny dekolt i zakrywać ramiona. Należy dobrać także stonowane dodatki np. niewielką torebkę i ciemne buty na obcasie. Biżuteria nie powinna być zbyt rzucająca się w oczy – najlepiej mała, delikatna i subtelna.

Dodaj komentarz