Strój dla dziecka na uroczyste okazje

Sezon komunijny w pełni, a Wy zastanawiacie się, w co ubrać swojego syna? Aspekt duchowy tej uroczystości jest oczywiście najważniejszy. Jednak to w pełni naturalne, że pragniecie, aby Wasz chłopiec w tym ważnym dniu prezentował się elegancko. Co prawda, w przypadku stroju komunijnego dla chłopca nie macie aż tak wielu możliwości wyboru, jak dla dziewczynki. Jednak dobranie wygodnej odzieży, odpowiedniej do okazji nie będzie trudne, jeśli przeczytacie poniższe rady.

Kościelny strój dla chłopca

W kościele panują określone zasady, dotyczące stroju dla dzieci. Według nich wszyscy chłopcy powinni być ubrani w podobne, skromne szaty liturgiczne. Zwykłe są to długie alby lub nieco krótsze i bardziej praktyczne komże, cechujące się długością do pasa i szerokimi rękawami. Oczywiście kościoły dopuszczają również pełny garnitur komunijny, utrzymany w czarnej, granatowej lub szarej tonacji. Najczęściej taki strój składa się z białej koszuli, jednorzędowej marynarki z zapięciem na trzy guziczki oraz spodni w kant. Tutaj warto pamiętać o zasadzie „mniej znaczy więcej” i powstrzymać się od strojenia chłopca w szykowny frak, który będzie nieodpowiedni dla jego wieku. Ułatwieniem może być ranking marynarek dla dzieci na Okazje.info dzięki któremu zobaczycie, które modele cieszą się największą popularnością. Łatwo przedobrzyć także z dodatkami. Wystarczy krawat lub muszka w kontrastowym kolorze, aby chłopiec wyglądał z klasą. Istotnym detalem są również buty. Najważniejsze, aby były wygodne i dobrze komponowały się z całym strojem. Najlepszy będzie klasyczny, czarny model, pasujący również do białej alby. Możemy wybrać elegancką wersję lakierowaną, idealną na ważne uroczystości lub matową, która sprawdzi się także do codziennych strojów. Do butów koniecznie dobierzmy odpowiednie skarpetki w ciemnych barwach, ponieważ biel zarezerwowana jest dla dziewczynek. Powinny one sięgać za kostkę i pasować kolorystycznie do obuwia.

Strój na uroczysty obiad po komunii

Po tak emocjonującym przeżyciu chłopcu przyda się chwila oddechu. Dlatego pozwólmy mu odpocząć, zastępując sztywny garnitur nieco swobodniejszym strojem. Oczywiście całość nadal musi wyglądać nienagannie, dlatego darujmy sobie żywe barwy. Wystarczą proste spodnie wizytowe lub jeansy w dowolnym kolorze oraz mniej oficjalna koszula. Chłopiec może zmienić eleganckie mokasyny na wygodne trampki. Z pewnością sprawdzą się one podczas zabaw z innymi dziećmi. Dobrym pomysłem będzie dodatkowa koszula, bo tę w jasnym kolorze łatwo pobrudzić przy stole. Jeśli chodzi o dodatki, to tutaj mamy już pełną dowolność. Nonszalanckie szelki czy muszki wyglądają świetnie na zdjęciach, ale niekoniecznie są wygodne. Najlepiej zapytać o zdanie syna i wspólnie wybrać strój, w którym będzie czuł się komfortowo.

Dodaj komentarz