pompy do smaru montowe na beczkę

Wszystkie typy pompy do smaru mają te same ogólne zasady użytkowania i części. Używają ciśnienia, aby wypchnąć smar przez dyszę i nałożyć go na części mechaniczne. Jednak każda opcja różni się sposobem obsługi, a konkretnie sposobem wytwarzania i przykładania nacisku. Niezależnie od tego, znajomość obsługi jednej z nich wystarczyłaby do obsługi innych.

Obsługa ręcznej pompy do beczki a innych typów

Ciśnienie w ręcznych pompach pochodzi z mechanizmu spustowego w pistoletach z uchwytem pistoletowym lub z mechanizmu korbowego w przypadku typów dźwigni. Po napełnieniu lufy pompy odpowiednim rodzajem smaru, trzeba docisnąć ręcznie. Takie pompy do beczki typu ręcznego są najtańszym i powszechnie stosowanym typem, ale ich używanie może być uciążliwą czynnością, zwłaszcza w przypadku długich okresów ciągłego użytkowania.

Opcje pneumatyczne wykorzystują sprężone powietrze dostarczane przez sprężarki zasilane elektrycznie lub gazem przez węże. Pistolety te wytwarzają stały przepływ powietrza pod ciśnieniem, które wypycha smar ze złączy. Po naciśnięciu spustu dozujesz stały strumień smaru – bez wysiłku. Jednak pneumatyczne pompy do smaru montowe na beczkę wymagają posiadania pod ręką sprawnego kompresora, aby z nich korzystać. Warianty elektryczne wykorzystują mocne napędy silnikowe do dostarczania smarów i są najczęstszą alternatywą dla odpowiedników napędzanych powietrzem. Są to narzędzia przewodowe, które należy podłączyć do odpowiedniego i nieprzerwanego źródła zasilania, aby używać ich w sposób ciągły. Podobnie jak w pneumatycznej wersji, smar nakładasz naciskając spust. Pompy do smaru akumulatorowe działają tak samo jak elektryczne. Jedyna różnica polega na tym, że są bezprzewodowe i należy je naładować przed użyciem. Można je łatwo transportować, tak jak w przypadku ręcznych pomp, wykonując zadania znacznie szybciej.

Co jeszcze warto wiedzieć o pompach do beczki?

Teraz możesz się zastanawiać, jakiego rodzaju smaru należy użyć i jak je ładować. Sklepy ze sprzętem oferują wszelkiego rodzaju smary, ale nie martw się, ponieważ dostępne są już wstępnie napełnione wkłady, które ułatwiają ładowanie. Jeśli masz problemy z wypompowaniem smaru z pompy, najczęściej chodzi o to, że powietrze jest uwięzione w środku. W tym momencie pojawia się „odpowietrzanie” jako Twoje zadanie względem pompy do smaru. Odpowietrzanie pistoletu oznacza uwolnienie powietrza z zaworu odpowietrzającego przymocowanego do smarownicy. Zapobiega powstawaniu śluz powietrznych i zapewnia zdecydowanie płynną pracę narzędzia.

Dodaj komentarz