Popularność na Instagramie: czyli, jak prowadzić profil, by chcieli nas oglądać?

Chyba, każdy się zgodzi, że dotarliśmy do momentu, kiedy trudno sobie wyobrazić codzienność bez mediów społecznościowych. Do jednych z najpopularniejszych portali należy Instagram. To za jego pośrednictwem dzielimy się naszą codziennością. Zdjęcia, filmy i krótkie opisy mają stworzyć obraz naszego lifestylu. Celem jest zdobycie zainteresowania i inspirowanie innych. Rosnąca popularność, daje też szanse na prawdziwe zyski. Mowa o pracy Influencera, która zdaje się niezwykle przyjemna. Oczywiście rzeczywistość, może okazać się bardziej wymagająca, niż mogłoby się wydawać. Nadal pozostaje to jednak rodzaj pracy, którą można sprytnie wpleść w codzienność, co decyduje o jej atrakcyjności. Jaki jest zatem przepis na sukces?

Instagram na 5! Czyli, jak stworzyć atrakcyjny profil!

Przede wszystkim na Instagramie przyciągasz uwagę aspektem wizualnym. Dlatego, bardzo ważna jest estetyka profilu. Interesujące i wabiące zdjęcia oraz ciekawe relacje, decydują o tym, czy inni będą chcieli Cię oglądać. Warto wspierać się aplikacjami służącymi obróbce zdjęć oraz dodającymi efekty do nagrywanych relacji. Należy też zadbać o to, by całość była spójna. W tym celu warto postawić na przewodnią kolorystykę oraz stosowanie konsekwentnie jednego filtru.

Istotna jest też Twoja aktywność. Musisz regularnie publikować posty i relacje, by utrzymać zainteresowanie obserwatorów oraz pozyskiwać nowych. W tym przypadku mowa o regularnych działaniach, a nie ich nadmiarze. Publikuj tylko przemyślane i sensowne treści, dbaj również o to, by nie były zbyt długie. W innym przypadku możesz osiągnąć odwrotny efekt od oczekiwanego.

Dużą pomocą w skutecznym prowadzeniu profilu na Instagramie jest śledzenie statystyk. By, mieć do nich dostęp należy w ustawieniach wybrać konto profesjonalne. Przedstawiają one, kiedy profil jest najczęściej odwiedzany oraz weryfikują grupę odbiorców. Daje to możliwość dostosowania się do swoich obserwatorów oraz wybrania najlepszego czasu na aktywność.

Kreatywność! To się ceni!

Wbrew pozorom praca w mediach społecznościowych nie jest banalna. Zdecydowanie lepiej odnajdą się w tym wirtualnym świecie osoby kreatywne, z wysokim poczuciem estetyki. Należy brać pod uwagę, że profil, który faktycznie ma kusić większe grono odbiorców, by stać się potencjałem na źródło zarobku, musi być prowadzony systematycznie, co oznacza, że wymaga sporych nakładów kreatywności. Zarówno zdjęcia, jak i treści musza być różnorodne. Tworzenie ciekawych i efektowych relacji, wymaga dodatkowej obróbki, za pośrednictwem samego Instagrama lub zewnętrznych aplikacji.

Dodaj komentarz