Ta forma coachingu skierowana jest do osób, które chcą przyjrzeć się bliżej swojej relacji z dzieckiem. Celem jej jest zastanowienie się nad tym co jest ważne dla nas jako rodziców, jakie wartości chcemy przekazać naszym dzieciom oraz czy nasze codzienne praktyki przybliżają nas do naszych celów.

Ważnym elementem jest tutaj także głębsze przyjrzenie się naszym dzieciom, próba spojrzenia na świat ich oczami, jak one doświadczają otaczający ich świat oraz jakie są w związku z tym ich uczucia i potrzeby. Wspólnie zastanowimy się jak możemy pogłębiać naszą relację z dzieckiem, aby była ona pełna szacunku i zrozumienia zarówno dla dziecka i rodzica. 

Niestety, często zdarza się, że nasze relacje z dziećmi są pełne napięć, nieporozumień i konfliktów, a co za tym idzie daleko odbiegają od tego co sobie założyliśmy jako rodzice. Zaczynamy niepokoić się o nasze dzieci i mamy wrażenie, że zupełnie się nie rozumiemy. Nierzadko prowadzi to do problemów wychowawczych. W takim momencie pojawia się złość, bezradność czy wręcz niechęć do własnego dziecka. 

Jeżeli drogi rodzicu znajdujesz się w podobnej sytuacji daj sobie szansę i swojemu dziecku, aby wspólnie przyjrzeć się gdzie leży problem i co można zrobić aby to zmienić. Wierzę, że każdy rodzic może doświadczyć ciepłej, pełnej miłości i zrozumienia relacji z dzieckiem. Niestety dziecko same nie przejmie inicjatywy, więc to od Ciebie zależy jakość Twoich relacji z dzieckiem.

Dodaj komentarz