Piec do pizzy na miarę Waszych potrzeb

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość osób ogrzewa mieszkania za pomocą centralnego ogrzewania, a posiłki przygotowuje na kuchenkach gazowych lub elektrycznych. Kiedyś praktycznie w każdym domu źródłem ciepła, a jednocześnie urządzeniem do gotowania czy pieczenia był  piec kuchenny. Obecnie piece kuchenne znów przeżywają swój renesans, gdyż walory smakowe potraw przygotowanych z użyciem takich pieców są nieocenione, szczególnie w przypadku domowego chleba czy też pizzy.

Piece kuchenne do pizzy sprawdzają się doskonale w różnego rodzaju lokalach gastronomicznych, jak i w domach prywatnych. Gorąca pizza prosto z pieca to idealny pomysł na pyszny obiad czy kolację, ale tylko jeśli przygotowana zostanie w specjalnie do tego celu przeznaczonym piecu. Urządzenia tego typu podzielić możemy na piece elektryczne, piece gazowe oraz piece do pizzy opalane drewnem.

Jeśli chodzi o piece elektryczne, mogą mieć one różną wielkość, a co za tym idzie mogą być przystosowane do wypieku jednej, kilku,  a nawet kilkunastunastu placków – te ostatnie rzecz jasna są na ogół stosowane w dużych lokalach. Mogą być programowane elektronicznie, zwykle posiadają płyty szamotowe kumulujące ciepło w komorach oraz grzałki z regulacją wysokości, obudowa i wnętrze komór natomiast najczęściej wykonane są ze stali nierdzewnej.

Piece gazowe najczęściej używane są w dużych pizzeriach. Wyposażone są w oddzielne górne sterowanie elektronicznie osiągające temperatury do 350 stopni oraz dolne elementy grzewcze. Zazwyczaj dają możliwość włączenia ekonomicznego trybu pracy urządzenia, posiadają także programator czasowy, co pozwala na zaprogramowanie samoistnego  włączenia pieca o dowolnej godzinie. Podobnie jak w urządzeniach elektrycznych, wnętrze komory roboczej wykonuje się z szamotu, natomiast obudowę ze stali nierdzewnej i emaliowanej.

Pozostają jeszcze piece do pizzy opalane drewnem, które nie tylko świetnie nadają się do wypieku oryginalnej pizzy włoskiej, ale ponadto stylowo wyglądają nadając każdemu wnętrzu niesamowitą atmosferę ciepła i oryginalności. Są łatwe w obsłudze, a przy tym ekologiczne i ekonomiczne. Można je opalać różnego rodzaju drewnem, na przykład dębem lub grabem, a dodatek innych gatunków, przykładowo jałowca nada pizzy niepowtarzalnego aromatu. Dużą zaletą pieców na drewno jest krótki, bo zaledwie około 3-4-minutowy czas pieczenia, znacznie krótszy niż w przypadku pieców elektrycznych.

Dodaj komentarz