wiesiółka

Kto organizował wesele ten wie, jak skomplikowany jest to proces. Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu i przeżywa się go tylko raz. Radość, ekscytacja i oczekiwanie – łatwo się w tych emocjach pogubić i o czymś zapomnieć. Kiedy pierwsze emocje po zaręczynach opadną, to zaczynacie myśleć o weselu. I tutaj pojawiają się schody – goście, termin, sala, budżet. Czeka Was dużo planowania, ale także wiele przyjemności. Zobacz o czym musisz pamiętać organizując wesele. 

Data i miejsce wesela 

Pierwsze co musicie zrobić zanim zaczniecie planować wesele, to określenie budżetu. Od tego będzie zależeć wiele waszych wyborów. Dopiero w drugiej kolejności zastanówcie się nad datą ślubu i wesela. Pamiętaj jednak, że im wcześniej podejmiecie decyzję tym lepiej, ponieważ kolejki do wymarzonych sal weselnych potrafią być długie nawet na kilka lat. Miejsce wesela jest kluczowym punktem przyjęcia. Wybór sali musicie uzależnić od ilości gości, jaką chcecie zaprosić. Zastanów się także, czy bardziej przemawia do was wesele plenerowe, czy tradycyjnie w pomieszczeniu? A może jedno i drugie? Coraz więcej sal weselnych oferuje wesela łączone. Innymi słowy ośrodek połączony jest z ogrodem, a goście swobodnie mogą się przemieszczać między jednym a drugim miejscem. Niezwykle romantycznym miejscem na wesele jest Park Dworski Wiesiółka, który połączony jest z XIX wiecznym Pałacem. 

Lista gości

Wesele nie może obejść się bez gości. To rzecz oczywista, jednak stworzenie listy może być nieco kłopotliwe. Pół roku przed weselem powinniście doprecyzować z kim chcecie spędzi ten wyjątkowy dzień. Na tym etapie czeka was także wybór zaproszeń oraz ich rozesłanie. Na zaproszeniu umieśćcie nie tylko datę oraz lokalizację ślubu i wesela, ale także wasze dane kontaktowe. Tym sposobem każdy z zaproszonych gości będzie mógł bezpośrednio potwierdzić swój udział. Warto również w zaproszeniach poprosić o potwierdzenie przyjścia do konkretnej daty. Pozwoli wam to dostosować ilość miejsc do ilości gości. 

Atrakcje i aranżacja 

Przy rezerwacji sali zastanówcie się także nad wyborem fotografa i kamerzysty. Bardzo rzadko zdarza się, że można połączyć te dwie funkcje, dlatego poszukajcie dwóch sprawdzonych osób. Jeśli nie zależy wam na filmie, to wybierzcie tylko fotografa. Pamiętaj, że kolejka oczekiwania może być równie długa, co przy sali weselnej, dlatego odpowiednio wcześniej postaraj się podpisanie umowy. Warto także mieć kogoś w zapasie, jeśli pierwszy fotograf miałby się “wykruszyć”. 

Dodaj komentarz