Każdy z nas posiada jakieś swoje pasje, które pielęgnuje i stara się je jak najlepiej rozwijać. Jedni czytają różne ciekawostki w gazetach czy śledzą wydarzenia za pośrednictwem telewizji, inni zajmują się uprawianiem różnego rodzaju sportu, inni zajmują się grami komputerowymi, a jeszcze innych interesuje przede wszystkim numizmatyka.

Każdy z nas przeważnie lubi pieniądze, ale jak wiemy numizmatyka zajmuje się takimi banknotami czy monetami, które już wyszły z obiegu albo są wydawane jako pamiątka jakiegoś wydarzenia. Wiele osób zbiera takie rzeczy jedynie dla własnej przyjemności i tylko dla samego zbierania, a niektórzy robią to przede wszystkim dla pieniędzy.

Wiadomo, że jeśli w miarę tanio kupimy przykładowo monety kolekcjonerskie 10 i 20 zł to jeśli sprzedamy je trochę drożej to z pewnością zarobimy. Wiele monet jest przykładowo wykonanych ze złota i ich wartość jest bardzo dużą. Oprócz samego materiału, z którego takie rzeczy są wykonane ważne jest również żeby moneta miała jak najwięcej lat, bo razem z wiekiem wartość takich monet ciągle rośnie.