Najprostsze zabiegi medycyny estetycznej

Jeszcze nie tak dawno medycyna estetyczna wydawała się być dobrem luksusowym. Jednak współcześnie, dzięki szybkiemu rozwojowi wiedzy i technologii, zabiegi oferowane przez gabinety stają się coraz bardziej powszechnym sposobem na poprawienie mankamentów sylwetki czy urody. Szeroki wachlarz zabiegów powoduje, że niemal każdy problem estetyczny możemy w ten czy inny sposób rozwiązać.

Tym, co często powstrzymuje nas przed wizyta w gabinecie medycyny estetycznej jest już nie tyle koszt, ile pytania o bezpieczeństwo i komfort zabiegów. Czy korzystać możemy z nich bez względu na wiek, stan zdrowia i tzw. cechy osobnicze?

Czas ciągle goni nas…

Czas dla każdego z nas płynie nieco inaczej. Niektórzy przez długie lata cieszą się witalnością i uroda, inni zaś dość wcześnie tu i ówdzie dostrzegą  na swej twarzy zmarszczki czy przebarwienia. Z tych  przyczyn nie sposób zdefiniować wieku właściwego dla rozpoczęcia regularnych wizyt w gabinecie medycyny estetycznej. Jednak określone zabiegi mają swoje wskazania i  jest to główne kryterium, jakim kierować powinniśmy się przy ich wyborze. Proces ten rozpoczyna się  w momencie kontaktu z wykwalifikowanym specjalistą, który robiąc wywiad pomoże wybrać nam zabiegi  dla  nas odpowiednie, ukierunkowane na konkretny efekt i dostosowane do naszego wieku.

Problemy skórne nastolatków

Nastolatka niewiele wie o zmarszczkach, jednak może zmagać się z problemami skórnymi, jak np. trądzik młodzieńczy. Tutaj zalecane są wszelkiego rodzaju peelingi czy mikrodermabrazja. Zadaniem peelingu lekarskiego jest głębokie złuszczenie naskórka i  wygładzenie blizn potrądzikowych.  Z kolei mikrodermambrazja w sposób mechaniczny, poprzez usuwanie wierzchnich warstw naskórka, leczy zmiany potrądzikowe. Światło IPL ma działanie bakteriobójcze , przyśpiesza gojenie się ran trądzikowych oraz zapobiega powstawaniu nowych.  Pamiętajmy jednak, że sukces w tej terapii osiągniemy jedynie wówczas, gdy zabiegi będą regularnie powtarzane.

Istnieją także inne zabiegi, jakie do zaoferowania są osobom młodym. Należy do nich laserowe usuwanie zbędnego owłosienia, zarówno okolic miejsc intymnych jak też kończyn czy twarzy.

Powiększanie ust

Współcześnie bardzo popularnym zabiegiem wśród dwudziestolatek stało się powiększanie ust poprzez wstrzyknięcie kwasu hialuronowego, biopolimeru występującego w organizmach żywych. Wiąże on wodę w naskórku. Póki nasz organizm jest młody, substancji tej jest pod dostatkiem. Jednak wraz z postępem procesu starzenia kwasu hialuronowego ubywa, powstają więc zmarszczki a skóra traci sprężystość. Kwas hialuronowy wykorzystywany jest do powiększania piersi czy ust, jednak pamiętać trzeba, że substancja ta stopniowo wchłaniana jest przez organizm, co powoduje, że zbieg  powtarzać trzeba 2 lub 3 razy do roku.

Dodaj komentarz