Migrenowe bóle głowy – jak sobie z nimi poradzić?

Migrenowe bóle głowy powodują zaburzenia w mowie. Dodatkowymi atakami migreny są problemy w widzeniu, drętwienie rąk i nóg, języka, bole z tyłu głowy, czy nawet połowy ciała, które także po jakimś czasie ustępują. Migrena należy do jednych z najczęściej pojawiających się schorzeń natury neurologicznej, badania pokazały, że cierpi na nią od 10 do 12 % społeczeństwa, w tym trzy razy częściej atakuje ona płeć żeńską niż mężczyzn.

Zalążki migreny zaczynają się w młodym wieku, czasami nawet u dzieci. W ciągu całego życia chorego cierpiącego na migrenę, jej siła i obfitość pojawiania się ulega diametralnym przekształceniom.

Leki na migrenę – zdiagnozowanie migreny jest dosyć nietrudne, jednak w każdym przypadku powinien zająć się tym lekarz, który przepisze nam odpowiednie lekina bóle głowy. Nie zawsze jej objawy i przebieg są takie jak przedstawiono wcześniej. Jest dużo innych poważnych chorób, których zalążki mogą

Co to takiego bóle głowy?

Migrena zaliczana jest do chorób, których podstawowym objawem jest niespodziewany, powtarzający się ból głowy. Objawy te trwają zazwyczaj od kilku do nawet kilkudziesięciu godzin i nawracają bardzo niesystematycznie. Przeważnie atak ten czujemy po jednej stronie głowy, z tyłu oka lub w okolicach czoła i skroni. Niekiedy atak jest odczuwalny dwustronnie lub zmienia swoje główne miejsce ataku (naprzemienny). Spotykane są przypadki, kiedy ból umiejscowiony jest w tylnej części głowy. Uczucie bólu najczęściej opisywane jest, jako pulsujące lub tętniące, czasami lekkie, lecz przeważnie jest tak mocne, że kompletnie odcina z normalnego funkcjonowania. Bywa, że migrena mija bez bólu.

Główną cechą charakteryzującą bóle migrenowe jest to, że przeważnie bólowi głowy towarzyszą nudności, wymioty, zawroty, wstręt do światła, niechęć do dźwięku i konkretnych woni. Wykluczając wcześniej wymienionych dodatkowych objawów, u ok. 20 % osób cierpiących na migrenę występuje tzw. aura, która przejawia się niespodziewanym pojawieniem się w polu widzenia mroczków czy zygzaków, które oślepiają na jakiś czas.

Aura odchodzi zazwyczaj po kilu, kilkunastu minutach. Wyprzedza ona przyjście migreny, w momencie, gdy dotknięty migreną zaczyna ponownie widzieć, następuje migrenowy ból głowy.

Dodaj komentarz