Mężczyzno, Ty też możesz skorzystać z depilacji laserowej

Depilacja to do niedawna obszar zarezerwowany wyłącznie dla kobiet. Mężczyźni przygodę z goleniem kończyli na usuwaniu zarostu z twarzy. Obecnie coraz więcej mężczyzn korzysta z różnego rodzaju metod usuwania niechcianego owłosienia. Depilacja owłosienia pod pachami, z klatki piersiowej, brzucha, pleców czy miejsc intymnych to standardowe zabiegi, którym poddają się mężczyźni. Sportowcy dla których liczy się aerodynamiczna sylwetka dbają także o usuwanie owłosienia z nóg i rąk, aby zmniejszyć opory powietrza. W przypadku pozostałych mężczyzn depilacja nie jest tylko kwestią mody i estetyki, ale głównie higieny.

Zwłaszcza w okresie letnim panowie bez zbędnego owłosienia odczują ulgę i komfort. Jeszcze do niedawna ci, którzy zdecydowali się na usunięcie owłosienia robili to w domowym zaciszu, głownie przy użyciu maszynek do golenia. Dziś coraz więcej mężczyzn wybiera profesjonalne metody i salony kosmetyczne. Depilacja laserowa to najskuteczniejszy sposób rdzenia sobie z niechcianym zarostem. Co warte podkreślenia metoda ta jest bardziej skuteczna w przypadku panów niż pań. O efekcie decyduje struktura i kolor włosa. Nie jest to najlepszy sposób na usuwanie rudych i jaśniutkich włosków. O wiele lepiej sprawdza się na ciemnych i twardych męskich włosach. Ciepło wytworzone przez laser uszkadza mieszki włosowe. Uszkodzone włoski nie rosną, a nowe owłosienie jest o wiele słabsze i delikatniejsze.

Niestety depilacja nie rozwiązuje tematu owłosienia raz na zawsze. Ostatecznie o poddaniu się zabiegu powinna zdecydować kosmetyczka. Kraków oferuje bogatą ofertę salonów piękności i kosmetologicznych, w których można skorzystać z szerokiej oferty depilacji laserowej. Koszt jednego zabiegu zależy od fragmentu ciała, który chcemy wydepilować. Tu trzeba zaznaczyć ze laserowe usuwanie owłosienia jest najdroższą z opcji. Jeden zabieg to koszt od 200-300 nawet do 500 złotych za depilację zarostu na twarzy (najczęściej osobno są liczone policzki, broda szyja czy górna warga), od 400 do 600 złotych za tors, a za plecy nawet do 800 złotych. Decydując się na laserową depilację trzeba wiedzieć, że to zabiegi cykliczne, które trzeba wykonywać w seriach. W zależności od indywidualnych uwarunkowań trzeba poddać się od 4 do 6 zabiegów. Reasumując, koszt jednej wizyty razy ilość serii powoduje, że usuwanie owłosienia metodą laserową jest bardzo skuteczne, choć drogie.

Dodaj komentarz