Lato – czas na strój kąpielowy

Lato to czas, kiedy chcemy pokazać się w stroju kąpielowym oraz innych letnich, delikatnych i zwiewnych ubraniach. W przeciwieństwie do zimowych ubrań bardzo często odsłaniają one mankamenty naszej figury oraz dodatkowe kilogramy.

Chcąc czuć się dobrze w swoim ciele w okresie letnim wiele osób decyduje się przejść na dietę, by jak najszybciej pozbyć się fałdki z brzucha czy tak zwanych boczków.

Warto pamiętać, że odchudzanie i przejście na dietę nie wiążę się z byciem głodnym oraz koniecznością rezygnacji ze wszystkich posiłków na rzecz liścia sałaty i szklanki wody. W ten sposób wcale nie stracimy zbędnych kilogramów (a jeśli nawet to i tak szybko dopadnie nas efekt jojo), a możemy nabawić się silnego osłabienia organizmu i niedoborów witamin oraz mikroelementów ważnych dla prawidłowego funkcjonowania.

Najlepszym sposobem na odchudzanie jest wprowadzenie racjonalnego odżywiania. Polega to na zastąpieniu swoich dotychczasowych nawyków żywieniowych prawidłowymi. Chodzi tu przede wszystkim o regularność spożywanych posiłków – najlepiej byłoby jadać pięć posiłków dziennie w miarę o określonych porach. Już samo to sprawi, że wbrew pozorom w ciągu dnia zjemy nieco mniej kalorii niż w momencie, kiedy na przykład omijamy śniadanie i następnie zjadamy dwa razy większy obiad niż tego potrzebujemy, aby zaspokoić obecny od poranka głód. Warto również wyrobić w sobie nawyk sprawdzania składu produktów.

Wiele rodzajów jedzenia, które codziennie spożywamy zawiera bardzo dużo cukru. Wystarczy wybrać coś bardziej zdrowego – na przykład naturalne musli, masło orzechowe zamiast kremu czekoladowego, aby zmniejszyć ilość spożywanych w ciągu dnia kalorii. Zamiast czekoladowego batonika warto przekonać się do świeżych owoców i warzyw – chrupanie marchewki podczas oglądania filmu czy serialu w domu też doskonale zaspokaja głód. Aby zrzucić zbędne kilogramy nie trzeba katować się dietami.

Jedzenie powinno sprawiać nam przyjemność oraz dostarczać wszystko to, czego potrzebuje nas organizm. Raz na jakiś czas warto pozwolić sobie na coś niezdrowego, czyli tak zwany cheat meal. Może to być albo duża porcja lodów czy pizza. Rzadkie spożywanie takich produktów nie wpłynie znacząco na naszą wagę, a pozwoli nam odzyskać motywację do schudnięcia oraz sprawi, że będziemy znacznie szczęśliwsi.

Chcąc pozbyć się zbędnych kilogramów warto także wprowadzić do swojego planu dnia ruch oraz sport. Nie musi to być od razu katowanie się siłownią i ciężkimi ćwiczeniami – warto zacząć od drobnych zmian. Zamiast podróży miejskim autobusem czy samochodem do pracy, warto wybrać przejażdżkę rowerem. Pozwoli to nie tylko na poprawę kondycji oraz samopoczucia, ale przede wszystkim na spalanie kalorii oraz tłuszczu. Jeśli mieszkamy w bloku warto zastąpić jeżdżenie windą spacerem po schodach – wpływ to doskonale nie tylko na kondycję oraz wytrzymałość, ale przede wszystkim sprzyja modelowaniu pośladków oraz nóg.

Drobne zmiany w naszym życiu, takie jak odrobina sportu oraz racjonalne żywienie może wiele zmienić. Warto więc od nich zacząć, kiedy chcemy popracować nad mankamentami swojej sylwetki oraz poprawić kondycję.

Dodaj komentarz