laserowa korekcja oczu

Okulary oraz soczewki kontaktowe to akcesoria, które nie tylko towarzyszą, ale wręcz umożliwiają wykonywanie wielu codziennych czynności. Mimo ich licznych zalet, potrafią być niewygodne w użytkowaniu w podróży, podczas uprawiania sportów czy w wodzie. Remedium na niedogodności może okazać się laserowa korekcja oka. Kiedy warto ją wykonać i na czym polega?

Laserowa korekcja oka – skuteczna metoda lecznicza

Pierwsze laserowe korekcje oka wykonywano już w ubiegłym wieku, aparatura medyczna była jednak wówczas mniej wyspecjalizowana, a operacja wymagała nacięcia rogówki oka. Obecnie medycy dysponują nowoczesnym, precyzyjnym sprzętem, który umożliwia dokładniejsze i jeszcze bezpieczniejsze wykonanie zabiegu.

Laser modyfikuje rogówkę oka w sposób zależny od leczonej wady wzroku. Dzięki operacji przywrócony zostaje prawidłowy kąt załamywania się światła i tym samym poprawia się ostrość widzenia pacjenta.

Warto podkreślić, że sam zabieg jest zupełnie bezbolesny, trwa kilkanaście minut, a efekty są zauważalne już w pierwszej dobie po operacji. Nie wymaga ona również dłuższej rekonwalescencji, większość pacjentów już następnego dnia może wrócić do swoich codziennych zajęć.

Kwalifikacje i dyskwalifikacje do zabiegu laserowej korekcji oka

Laserową korekcję oka, czyli chirurgię refrakcyjną rogówkową, wykonuje się u osób cierpiących na:

  • krótkowzroczność (w przedziale sferycznym do -12 dioptrii),
  • dalekowzroczność (w przedziale sferycznym do +12 dioptrii),
  • astygmatyzm (w przedziale sferycznym do 6 dioptrii).

Laserową korekcję oka można również zastosować w przypadku starczowzroczności, wówczas zabieg polega na wymianie wadliwej soczewki na nową – przywracającą prawidłowe widzenie.

Przeciwskazania do wykonania zabiegu to m.in. okres ciąży i karmienia piersią, zbyt młody wiek pacjenta, nieustabilizowana wada, a także niektóre choroby oczu. O kwalifikacji do operacji decyduje lekarz okulista na wstępnej wizycie.

Laserowa korekcja oka we Wrocławskim Centrum Okulistycznym – szybko i bezpiecznie

Chcesz pożegnać niewygody związane z koniecznością noszenia okularów bądź soczewek kontaktowych? Zapisz się na laserową korekcję oka w nowoczesnym ośrodku dysponującym zaawansowaną aparaturą medyczną – Wrocławskim Centrum Okulistycznym.

Aby się zarejestrować, wystarczy skorzystać z formularza kontaktowego, dostępnego na stronie wco.com.pl. Dla jeszcze większego komfortu pacjentów, centrum stworzyło aplikację medyczną, która zawiera najważniejsze informacje na temat zabiegu, przygotowań przed operacją i postępowania po niej.

Dodaj komentarz