Panuje często coś takiego jak choroby zawodowe. I nie jest to pracoholizm jak wielu osobom mogłoby się wydawać. Chodzi tutaj o choroby, które możemy mieć przez naszą pracę. Złe warunki, zanieczyszczenia, środowisko, itp.

To wszystko może wpłynąć na to, że możemy nabawić się jakiś chorób. Zawód takich jest naprawdę całkiem sporo. A takie choroby zazwyczaj są np. narażeni górnicy, którzy nie pracują w dobry warunkach, a choroby mogą być np. bardzo poważne. Czasem zdarza się, że i najprostszy zawód może wywołać jakąś chorobę, np. chorobę związaną z plecami. No opcji jest naprawdę całkiem sporo.

Choroby zawodowe wcale nie są takie przyjemne. No ale zawody są różne i każdy musi gdzieś pracować. Ludzie już z czasem nawet przestali narzekać. I nie ma w tym nic nowego, po co mamy się męczyć i zastanawiać nad tym. Warto jest na wiele opcji uważać. Praca jest na pewno dla nas ważna, ale nie zawsze powinna stać na pierwszym miejscu, przed naszym zdrowiem. Trzeba to szanować. Zawsze przecież może znaleźć się jakieś rozwiązanie.