papier do pakowania

W tym przypadku nie tylko wnętrze się liczy. Opakowanie prezentu jest równie ważne, co jego środek. Prezent powinien być spakowany estetycznie i oryginalnie. Jak to osiągnąć? To naprawdę proste. Potrzebujesz tylko kilku elementów i dozę kreatywności. Zobacz jak kreatywnie zapakować prezent.

Prezenty nieforemne 

Na święta lub na urodziny – okazja nie ma znaczenia, ponieważ prezentowane metody możesz wykorzystać niezależnie od wydarzenia. Trzeba jednak przyznać, że najwięcej kłopotów przy pakowaniu sprawiają prezenty nieforemne. Nie da się ich spakować w typowy papier, a torebka jest za prosta. Co innego możesz zrobić? Wykorzystaj papier do pakowania 3D. Ma oryginalną i elastyczną fakturę. Dzięki temu możesz bez problemu zawinąć w niego nieforemny prezent. Opcje są dwie (albo i więcej – zależy od tego jak bardzo będziesz kreatywny). Prezent możesz ustawić w pozycji pionowej i zabrać papier po bokach do góry. Na samej górze przewiązać go kolorową wstążką i gotowe! W kilka chwil masz oryginalnie zapakowany prezent gotowy do wręczenia. 

Drugim pomysłem jest zapakowanie prezentu w formie cukierka. Papier do pakowania 3D jest elastyczny, dzięki czemu się nie drze. “Ogonki” cukierka przewiąż wstążką i zawiąż kokardki. To ciekawy pomysł, kiedy pakujemy prezent dla dziecka. Będzie cieszyć się nie tylko z zawartości opakowania, ale także samej formy. 

Nieforemne prezenty możesz zapakować także w pudełko. Co na przykład? Wszelkie rzeczy, które mogą się potłuc lub uszkodzić. Na przykład filiżanka lub zestaw do herbaty. Szklane prezenty zdecydowanie lepiej jest zapakować do pudełek. Pudełko możesz wyłożyć eleganckim papierem pakowym, żeby dodatkowo zabezpieczyć prezent i urozmaicić wnętrze. Natomiast zamknięte wieczko możesz zakleić spersonalizowaną naklejką wykonaną na zamówienie. 

Prezenty foremne

Popularnym i sprawdzonym prezentem jest książka, która ma kształt foremny. Takie przedmioty dużo łatwiej się pakuje, co nie zmienia faktu, że również trzeba poświęcić im uwagę. Prezent o foremnym kształcie możesz zapakować w szary papier lub z ciekawymi nadrukami. Jeżeli wybierzesz wersję minimalistyczną, to do papieru możesz dobrać kolorową wstążkę, która urozmaici opakowanie. Przy kolorowym papierze wybierz za to stonowaną wstążkę lub na przykład jutowy sznurek. Dodatkowo możesz dołączyć etykietkę z dedykacją – dla kogo jest prezent oraz kilka słów od siebie. Taki spersonalizowany akcent nadaje prezentowi większej wartości.

Dodaj komentarz