Karboksyterapię – metoda na młodość

Ostatnio, coraz większą popularnością cieszą się zabiegi, których celem jest upiększenie urody i likwidacja widocznych oznak procesu starzenia się przy pomocy dwutlenku węgla. Karboksyterapia to usługa, jaką proponuje już niemal każdy salon kosmetyczny.

Na czym polega karboksyterapia?

Podczas tego zabiegu, kosmetyczka z Pruszkowa wprowadza pod skórę dwutlenek węgla, gaz, który wykazuje działanie korzystnie wpływające na wygląd skóry, regeneruje ją, odświeża i poprawia wygląd. Gaz wprowadzany jest przy pomocy cienkiej igły. Dwutlenek węgla korzystnie wpływa na regulację przepływu krwi, rozszerza naczynia krwionośne i wymusza na skórze produkcję kolagenu, odpowiedzialnego za zapewnianie jej elastyczności i gładkości. Aplikacja dwutlenku węgla odnawia komórki i wzmaga obecność wartości odżywczych.

Mechanizm działania opiera się na wywołaniu stanu zapalnego w skórze, którego naturalną reakcją jest produkcja kolagenu. Po pewnym czasie, kiedy stan zapalny ustaje, a działalność wzmożonej produkcji kolagenu przynosi efekty, skora zaczyna się regenerować, kurcząc włókna kolagenowe, co prowadzi do znacznego zwiększenia jej sprężystości.

Na co stosować karboksyterapię?

Zabiegi te są wyjątkowo skuteczne w przypadku walki ze zmarszczkami, zasinieniami, tzw. „workami pod oczami”, miejscowej redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, cellulitu, zwiotczeniach skóry widocznych po porodzie, mogą okazać się pomocne przy zaburzeniach krążenia, kiedy pacjent cierpi na tzw. zimne ręce, bywają również stosowane jako ogólne odnowienie i przywrócenie witalności skóry, pomagają również likwidować rozstępy, zarówno na brzuchu, jak i pośladkach.

Bezpieczny zabieg

Zabieg karboksyterapii jest w pełni bezpieczny i trwa wyjątkowo krótko. Jego długość zależy od ilości wprowadzanego gazu. W przypadku walki ze zmarszczkami zabieg trwa do trzech minut, w przypadku walki z rozstępami na udach, może potrwać do piętnastu minut. Proces wprowadzania gazu może wywołać niewielki ból związany z ukłuciem igły i rozpychaniem tkanek przez gaz. Nie jest on jednak uciążliwy i szybko ustępuje.

Dodaj komentarz