Dr n. med. Katarzyna Osipowicz

Gładka, sprężysta i nieskazitelna skóra to marzenie każdej kobiety. Niestety, żyjąc w ciągłym stresie i zabieganiu coraz trudniej zadbać o prawidłową pielęgnację nie tylko cery na twarzy, lecz całej skóry naszego ciała. Jeśli w porę nie skupimy się na prawidłowej i odpowiednio długiej pielęgnacji, możemy zapomnieć o pięknej skórze. Czasem jednak nawet skrupulatna pielęgnacja okazuje się niewystarczająca.

Starzenie się skóry – problem tkwi głębiej niż myślisz

Upływ czasu i przeżytych chwil odciska swoje piętno właśnie na naszym wyglądzie. Dojrzałość to jednak niejedyna przyczyna powstających zmarszczek, niedoskonałości lub nieestetycznych przebarwień albo uciążliwych chorób skórnych.

Problemy skórne tworzą się nie tylko na delikatnym i cienkim naskórku, lecz dużo głębiej. To właśnie skóra właściwa – a dokładniej jej włókna kolagenowe są przyczyną pierwszych oznak starości. Podobne efekty przynoszą zmiany w wewnętrznej budowie fibroblastów odpowiedzialnych za sprężystość i gładkość cery. Z kolei nieestetyczne przebarwienia tworzą się przez zbyt małą ilość komórek wytwarzających melaninę, a także szkodliwe promieniowanie słoneczne — które dotyka skórę nawet zimą.

Pielęgnacja skóry – o tych zasadach nigdy nie zapominaj!

Pielęgnacja skóry, zwłaszcza tej wkraczającej w wiek dojrzały, nie powinna być przypadkowa. Jeśli dotychczas z jakichś powodów zdarzało Ci się nie przestrzegać, chociaż podstawowych zasad pielęgnacyjnych, to pora to nadrobić. Przede wszystkim musisz pamiętać o regularnym:

– zastosowaniu filtru przeciwsłonecznego – nawet zimą, ponieważ szkodliwe promienie UV docierają do ziemi o każdej porze roku;

– dokładnym demakijażu;

– kremach nawilżających;

Pamiętaj przy tym, że używane kosmetyki powinny być dopasowane do Twojej cery. Skóra dojrzała charakteryzuje się delikatnością i częstymi przesuszeniami – musisz zatem uzupełnić braki witaminowe i nawilżające, które poprawią kondycję cery.

Profesjonalna pomoc Dr n. med. Katarzyna Osipowicz

Wbrew pozorom problemy cery dojrzałej nie zawsze kończą się wyłącznie na zmarszczkach, czy przebarwieniach. W obecnych czasach coraz częściej nasza skóra potrzebuje pomocy doświadczonego specjalisty, który wyleczy ją z ewentualnych chorób. W przypadku nadmiernego przesuszania skóry, jej ciągłego świądu i ciągnięcia lub innych kłopotliwych dolegliwości, warto poprosić o konsultację Dr n. med. Katarzyna Osipowicz, która zajmuje się dermatologią estetyczną skóry. Przy użyciu profesjonalnego sprzętu, lekarz bezpiecznie i szybko ustali problem skórny, dzięki temu możliwe będzie wprowadzenie terapii przywracającej Twojej skórze zdrowy i promienny wygląd!

Dodaj komentarz