mieszkanie we Wrocławiu sprzedaż

Stolica Dolnego Śląska to bez wątpienia jeden z najchętniej obieranych kierunków do przeprowadzki. Miasto to każdego roku przyciąga licznych specjalistów i studentów, którzy planują związać z nim swoją karierę i edukację. Czym należy się sugerować, decydując się na własne mieszkanie we Wrocławiu? Sprzedaż lokali mieszkalnych utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich grup nabywców.

Nowe mieszkania we Wrocławiu – sprzedaż lokali deweloperskich

Choć na przestrzeni ostatnich miesięcy rynek kredytów hipotecznych zanotował wyraźny spadek liczby przyznanych finansowań, ceny lokali nie spadają. Uśredniona cena mieszkań we Wrocławiu z każdym miesiącem rośnie – dotyczy to zarówno cen kupna, jak i najmu. Portal OtoDom.pl informuje, że we wrześniu przeciętny koszt metra kwadratowego wynosił 11 043 zł. Mieszkania z rynku pierwotnego kosztują średnio 11 321 zł – w przypadku lokali z rynku wtórnego należy liczyć się z wydatkiem rzędu 10 612 zł.

Warto mieć jednak na względzie, że w parze z rosnącymi kosztami zakupu mieszkania rosną również przeciętne ceny wynajmu. Obecna przeciętna stawka wynajmu wynosi około 3 248 złotych. Szukając mieszkania o powierzchni poniżej 40 m kw., należy liczyć się z miesięcznym wydatkiem rzędu 2 502 złotych. W przypadku największych lokali mieszkalnych, których powierzchnia przekracza 90 m kw., średni koszt wynajmu oscyluje wokół kwoty 5 562 złotych.

Nic więc dziwnego, że coraz większa liczba osób mieszkających we Wrocławiu, którzy nie posiadają własnego mieszkania, stara się odstąpić od wynajmu na rzecz zakupu. Rynek nieruchomości we Wrocławiu jest niezwykle zróżnicowany – oferty wiodących deweloperów odpowiadają na potrzeby wszystkich największych grup odbiorców, każdego roku oddając do użytku kawalerki dla singli, dwu- i trzypokojowe mieszkania dla par oraz większe lokale skierowane m.in. do rodzin z dziećmi.

Gdzie szukać atrakcyjnego mieszkania na sprzedaż?

Poszukując swojego pierwszego lokum z rynku pierwotnego, warto zapoznać się z ofertą wiodących deweloperów, działających od lat na wrocławskim rynku. Jedną z marek, posiadających największe doświadczenie w sektorze nieruchomości w stolicy Dolnego Śląska, jest WPBM Mój Dom – firma, która na przestrzeni lat przekazała do użytku niemal 30 inwestycji na terenie całego miasta, obejmujących łącznie ponad 4300 lokali mieszkalnych o zróżnicowanej powierzchni.

Już dziś odwiedź stronę WPBM Mój Dom – mojdom.com.pl – i zapoznaj się z aktualną ofertą wrocławskiego dewelopera. Dołącz do tysięcy zadowolonych wrocławian, którzy na przestrzeni lat zdecydowali się skorzystać z oferty marki Mój Dom.

Dodaj komentarz