prowadzenie facebooka

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że prowadzenie Facebooka firmowego to żaden wyczyn. Ot, wystarczy od czasu do czasu dodać post przy użyciu intuicyjnego kreatora. Jednak trzeba odróżnić dobre prowadzenie profilu, które będzie przynosiło wymierne rezultaty, od robienie tego w niewłaściwy sposób, co wiąże się jedynie ze stratą cennego czasu.

Firma, która chce odnieść sukces, musi dobrze prezentować się w sieci, dlatego nie może sobie pozwolić na popełnianie pewnych bardzo podstawowych błędów podczas zajmowania się profilami w mediach społecznościowych (czyli na Facebooku, ale też np. Instagramie czy Twitterze). Tak więc, co robić, żeby profil na Facebooku był powodem do dumy, a nie wstydu? Sprawdź!

Regularność, wysoka jakość treści, kreatywność – elementy niezbędne przy prowadzeniu Facebooka

Skuteczne prowadzenie Facebooka wymaga przede wszystkim regularności. Nie może być tak, że na długi czas firma bez powodu jakby zapada się pod ziemię i nie pojawiają się nowe posty. Potencjalni klienci mogą postrzegać takie zachowanie jako nieprofesjonalne bądź też zacząć sądzić, że przedsiębiorstwo zawiesiło lub zakończyło działalność.

Jakość publikowanych treści też ma wysokie znaczenie. Posty powinny być poprawne pod względem językowym, a przy tym ciekawe, wyjątkowe i zachęcające klientów do zaangażowania się pod postami (zostawiania reakcji, komentarzy). Dokładna taktyka, którą powinno się obrać przy ich tworzeniu będzie oczywiście zależała od różnych czynników, takich jak chociażby branża.

Bardzo ważna jest warstwa wizualna. Nieciekawe czy wręcz odpychające grafiki zamiast zachęcić klienta do marki, wywołają całkowicie odwrotny efekt. Przygotowanie miłych dla oka, spójnych z identyfikacją wizualną marki grafik nie należy jednak do prostych zadań – jest to coś, czym powinni zająć się specjaliści.

Ostatni aspekt, o którym trzeba wspomnieć, to kreatywność. Ogromna ilość polskich firm ma profile na Facebooku, więc wyróżnienie się z tłumu to niemałe wyzwanie. Wymaga dużo eksperymentowania, a także talentu do nie tylko wymyślania, ale też planowania i przeprowadzania bardziej nietypowych kampanii czy tworzenia nowych, innowacyjnych serii postów.

Najlepiej powierzyć obsługę Facebooka agencji

Łatwo powiedzieć, aby firma regularnie tworzyła piękne grafiki i ciekawe posty, a trudniej to zrobić. Zwłaszcza, jeśli nie posiada odpowiedniej ilości czasu czy zasobów ( chociażby programów graficznych, ale też pracowników o określonych kwalifikacjach). Trzeba jednak pamiętać, że nie trzeba zajmować się tym na własną rękę.

Zawsze można zlecić tego rodzaju zadania profesjonalnej agencji social media, takiej jak na przykład https://frankandgreg.com/social-media-organiczne/facebook/. Dzięki temu przedsiębiorstwo będzie mogło cieszyć się systematycznie prowadzonym, estetycznym profilem na Facebooku, bez jakiegokolwiek wysiłku z tym związanego.

Przy tym cały czas będzie miało wpływ na to, co się na tym profilu dzieje. Agencje działają zawsze na podstawie ustaleń z klientem, tak, aby ostateczny efekt w pełni spełniał jego oczekiwania i był zgodny z duchem marki.

Dodaj komentarz