koszule modini

Dobór idealnej koszuli do kształtu sylwetki wymaga czasu. Zanim kupisz konkretny model, powinieneś sprawdzić, czy dobrze leży na Twoim ciele. Niezależnie od tego, czy koszulę będziesz nosić z marynarką, czy bez powinna ona pasować do Twojego typu figury. Dzięki temu będziesz prezentować się elegancko. Biorąc pod uwagę mocne i słabe strony swojej sylwetki można znaleźć idealną koszulę, która będzie służyć Ci przez lata. Czego unikać podczas zakupów i jak wybrać elegancką koszulę na co dzień i wyjątkowe okazje? Podpowiadamy.

Jaka koszula dla wysokich i szczupłych mężczyzn?

Mężczyźni, którzy są wysocy i mają szczupłą sylwetkę, powinni zwrócić szczególną uwagę na długość rękawów i całej koszuli. Musi być ona wystarczająco długa, aby nie wyglądała na za małą. Dobrze dobrana koszula po włożeniu jej w spodnie nie odstaje i nie wyciąga się. Panowie o prostej sylwetce powinni wybierać modele taliowane, które nadadzą ciału dobrych proporcji. Jeśli szukasz koszuli na co dzień, to nie bój się wzorów. Dla wysokich panów o szczupłej sylwetce poleca się wzory z poziomymi liniami np. kratę. Na bardziej eleganckie wyjścia postaw na gładką koszulę typu slim fit. Raczej zrezygnuj z pionowych linii, które jeszcze bardziej wydłużą sylwetkę i optycznie zaburzą jej proporcje.

Jaka koszula dla panów o masywnej figurze?

Mężczyźni, którzy mają masywną budowę i są posiadaczem „brzuszka”, powinni unikać wszystkich rad, które sprawdzają się w przypadku wysokich i szczupłych mężczyzn. Koszule Modini, które są gładkie i jednokolorowe sprawdzą się najlepiej pod marynarkę i na wielkie wyjścia. Panowie, którzy są niższego wzrostu, powinni zwrócić uwagę na to, aby mankiety koszuli wystawały spod rękawów marynarki ok. 1-2 cm. Optycznie wydłuża to ręce i sprawia, że sylwetka wydaje się smuklejsza. Koszule z niską stójką oraz delikatne wzory zawsze sprawdzą się w przypadku większych mężczyzn.

Jaka koszula dla wysportowanej sylwetki?

Smukła, wysportowana sylwetka jest jedną z najmniej problematycznych, jeśli chodzi o dobór koszuli. Właściciele atletycznego ciała mogą pozwolić sobie na większość krojów, kolorów i wzorów. Dobrym wyborem będą koszule o modelu slim i slim fit. Taliowane modele podkreślą kształt ciała. W przypadku osób o takiej figurze polecamy kierować się tym, czy wzór danej koszuli będzie dobrym tłem dla reszty stylizacji. Szalone wzory i kolory sprawdzą się na co dzień, z kolei stonowane koszule w kolorze bieli i błękitu lepiej sprawdzą się na ważne uroczystości np. wesele, urodziny itd.

Dodaj komentarz