Garderoba to najwspanialsza rzecz, jaka możemy zaprojektować w naszym domu. Mieszkając w bloku będzie to trudne, chyba ze mamy bardzo duże mieszkanie, albo mieszkamy sami. Kosztem jednego pokoju, warto zorganizować sobie pokój – szafę czyli tzw., garderobę. Wchodząc do takiego pokoju poczujemy się, jak byśmy weszli do szafy. Dla większości kobiet takie rozwiązanie w domu to marzenie. Ale i wśród mężczyzn można spotkać coraz częściej takich (na szczęście), którzy również potrzebują dużej przestrzeni dla swoich ubrań.

Kiedy zaczynamy planować nasza garderobę , pamiętajmy by znalazły się tam wszystkie elementy, jakich potrzebujemy. Przede wszystkim miejsca na wieszaki. Tych musi być jak najwięcej. Możemy tu wieszać wszystko, począwszy od garniturów, płaszczy, futer, a skończywszy na koszulach i zwykłych t-shirtach. Jaka jest tego zaleta? Nie będziemy w pospiechu szukali żelazka, każda pojedyncza rzecz, będzie gotowa do założenia zaraz po zdjęciu z wieszaka. Pamiętajmy o kilku szufladach. Tu możemy zorganizować miejsce na bieliznę, skarpety itp. małe elementy naszego stroju. Ważne, aby również buty znalazły miejsce w  naszej garderobie. Sposób przechowywania butów, zależy od upodobań ich właścicieli.

Jedni przechowują obuwie w oryginalnych pudełkach. Jednak istotnym jest tu fakt, że należy je odpowiednio wyczyścić przed włożeniem do pudełka. Inni przygotowują specjalne szafki z półkami na obuwie.  Każdy sposób jest dobry, pod warunkiem ,że obuwie ponownie włożone do szafy, czy pudełka będzie czyste. Nieodłącznym elementem każdej garderoby jest lustro, najlepiej bardzo duże lustro. Konieczne jest tez miejsce na porządkowanie rzeczy – małe krzesło lub ławeczka. Potrzebne do tego, aby rzeczy nie lądowały na podłodze, w trakcie naszych przebieranek. Nie zapominajmy również o odpowiednim oświetleniu. Dobrze, aby garderoba posiadała okno, wtedy możemy odpowiednio dopasować strój do dziennego oświetlenia. Światło sztuczne potrzebne jest, aby dobrać strój na wyjście wieczorem.