badanie EKG

Regularna kontrola naszego zdrowia to podstawa dobrego funkcjonowania. W ciągłym pędzie i wirze obowiązków, bardzo często zapominamy o tak ważnym aspekcie naszego życia. Co więcej, równie często bagatelizujemy sygnały, które wysyła nam nasz organizm. Warto pamiętać stare przysłowie: „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Dzięki regularnej kontroli naszego organizmu i dbaniu o jego narządy, jesteśmy w stanie dawać z siebie sto procent każdego dnia. Bardzo ważnym badaniem jest badanie EKG https://arytmiaserca.pl/kardia-mobile-sklep/, które monitoruje pracę serca.

Co to jest badanie EKG?

Jest to bezbolesne oraz nieinwazyjne badanie, które w szybki sposób, daje szeroki ogląd na to jak pracuje nasze serce. Jak wygląda badanie EKG u lekarza? Na początek najważniejsze, aby pacjent, nie był po wysiłku fizycznym lub przebieżce do lekarza na wizytę, gdyż to mogłoby zaburzyć obraz. Co więcej, należy zdjąć wszelkie metalowe przedmioty, które mogłyby zakłócać poprawne odczytanie wyników. Sam przebieg badania wygląda następująco. Pacjent leży na plecach, a do jego klatki piersiowej oraz kończyn podłączane są elektrody. Pacjent spokojnie oddycha oraz może zostać poproszony o wstrzymanie oddechu. Cały proces badania jest dość krótki, gdyż trwa ok. 5 minut (wraz z zamocowaniem elektrod).

Czy możliwe jest samodzielne wykonanie EKG?

Z racji tego, że technologia idzie do przodu, mamy nowe możliwości. Już nie jesteśmy zmuszeni udawać się do lekarza i czekać w kolejce. Istnieje lepszy sposób! Przenośne urządzenie Kardia Mobile, umożliwia wykonanie badania EKG w dowolnych warunkach. Tylko od nas zależy czy skorzystamy z tej możliwości na wakacjach, na zakupach w sklepie czy we własnym domu. Co więcej, kompaktowy rozmiar urządzenia, znacznie ułatwia skorzystanie z niego. Wystarczy pobrać aplikację mobilną i cieszyć się z wielu funkcji. To proste!

Jak działa aplikacja mobilna?

Aby w pełni korzystać ze wszystkich funkcji urządzenie, wystarczy pobrać aplikację na naszego smartfona. Dzięki temu będziemy mieli możliwość, aby:

  1. Śledzić palpitacje i kołatanie serca
  2. Rejestrować dokładne tętno
  3. Odczytywać informacje na temat ewentualnych nieprawidłowości w rytmie serca lub braku zaburzeń
  4. W łatwy sposób wysyłać wyniki badań do lekarza
  5. Prowadzić dziennik oraz tworzyć notatki głosowe

Kto powinien wykonywać badanie EKG?

Oczywiście, każdy z nas powinien kontrolować pracę serca, jednakże są osoby, które powinny o tym pamiętać szczególnie. Między innymi będą to:

  • Osoby z podejrzeniem choroby układu sercowo-naczyniowego
  • Osoby, które mają zwiększone ryzyko występowania chorób serca
  • Pacjenci, u których została rozpoznana choroba układu sercowo-naczyniowego
  • Sportowcy, którzy w ramach badań kontrolnych powinni sprawdzać również pracę serca

Dodaj komentarz