Gdy stajemy przed bardzo ważnym krokiem w życiu, jakim jest ni mniej ni więcej nieruchomości sprzedaż, musimy jednoznacznie określić, jaki typ domu nas interesuje. Kiedyś bardzo popularne były domy piętrowe, obecnie natomiast triumfy święcą domy parterowe, najlepiej z poddaszem. Jednak, zamiast ulegać przejściowej modzie, warto przemyśleć postawienie popularnej piętrówki, gdyż ro rozwiązanie ma naprawdę wile zalet. Przede wszystkim ocieplenie drugiej kondygnacji w domu piętrowym jest znacznie łatwiejsze niż docieplanie poddasza.

Podobnie rzecz ma się ze wszelkimi pracami wykończeniowymi, znacznie łatwiej je przeprowadzić, gdy dysponujemy powierzchnia piętra. A skoro mowa już o powierzchni – domy piętrowe posiadają pewna ważną zaletę, której nie maja popularne parterowe sprzedam dom – otóż na obu kondygnacjach dysponujemy mniej więcej taka sama powierzchnia użytkową, czego z przyczyn obiektywnych nie zapewni nam żaden dom z poddaszem.

Jeśli przeglądamy ogłoszenia dotyczące domy na sprzedaż Kraków, to na pewno zauważymy, że domy piętrowe są droższe niż domy parterowe z poddaszem, ale maja one tyle zalet, że mimo to warto rozważyć zakup takiej właśnie opcji. Przede wszystkim nie nastręczają one takich trudności aranżacyjnych, które zwykle wynikają z ostrych skosów poddasza.

W przypadku pietra nie musimy się męczyć z żadnymi trudno dostępnymi kątami, które zaburzą naszą koncepcje podziału kondygnacji na pomieszczenia. Oczywiście domy z pietrem to nie tylko same zalety, niestety łatwo zauważyć, gdy przeglądamy gotowe projekty domów jednorodzinnych, że domy takie nie są tak dekoracyjne jak domy parterowe i na pewno nie dają tylu ciekawych możliwości aranżacyjnych co domy z jedna kondygnacja, które zwykle łatwiej dopasować do otaczającego nas krajobrazu.