Przy staraniu się o kredyt hipoteczny, zawsze należy dołączyć pewne istotne dokumenty, które będą potwierdzać naszą zdolność kredytową. Po pierwsze bardzo ważnym dokumentem jest zaświadczenie o dochodach. Jak powszechnie wiadomo, polityka banków przy udzielaniu kredytów hipotecznym gwałtownie się zaostrzyła. Z tego też powodu na chwilę obecną, starają się o kredyt mieszkaniowy trzeba wykazywać naprawdę spory dochód, zwłaszcza jeżeli pojedyncza osoba stara się  o taki zakup.

Równie istotnym dokumentem jest tutaj kopia podatkowych rozliczeń rocznych. Nie można również zapominać o informacjach o obrotach na rachunkach kredytowych. Wiadomo, że jeżeli nasza historia kredytowa nie budzi żadnych podejrzeń, to stajemy się w oczach banku klientami godnymi zaufania. Ponadto już ostatnimi dokumentami, jaki chciałby zobaczyć bank, jest oczywiście dowód tożsamości.

W niektórych bankach jeden taki dowód nie wystarcza i trzeba go potwierdzić drugim dokumentem, takim jak choćby prawo jazdy. Niezbędne jest też przygotowanie dokumentów dotyczących przedmiotu kredytowania. Kwestie te są formalne i załatwiając je trochę szybciej, nie będziemy musieli nerwowo biegać po różnych instytucjach i stać w kolejkach. Jak powszechnie wiadomo, załatwiając coś na ostatnią chwilę, niekoniecznie wszystko musi nam się udać, dlatego też dobrze o pewne rzeczy zadbać wcześniej.  Bank oczywiście będzie także sprawdzał naszą osobę pod kątem zupełnie innych kwestii, z których niekoniecznie sobie zdajemy sprawę.

Dlatego też przede wszystkim zadbajmy o to, byśmy w oczach danego banku, byli wiarygodnymi klientami.  O ile wszelkie wcześniejsze zobowiązania, spłacaliśmy w terminie, o tyle nie powinniśmy mieć żadnych problemów. Pamiętajmy, że karty kredytowe w sposób znaczący obniżają naszą zdolność kredytową. Dlatego też dobrze jest ograniczyć je do minimum a wszelkich zbędnych po prostu się pozbyć. Banki nie zawsze nas informują o tym, co jest dla nich ważne, z tego też względu, dobrze zapoznać się z tego typu informacjami, czytając i przeglądając informacje w Internecie, na dowolnych forach.