Dokument w postaci prawa jazdy jest kartą przetargową bardzo często stanowiącą istną przepustkę do lepszej pracy bądź do zatrudnienia w ogóle. Weźmy za przykład handlowców, których jest dzisiaj naprawdę dużo na polskim i zagranicznym również rynku pracy. Ten zawód staje się coraz to potrzebniejszą wraz z biegiem czasu profesją, gdyż ludzie zwiększają swoje potrzeby na rozmaite dobra konsumpcyjne czy też korzystają z coraz większej ilości usług.

Tak duży popyt wiąże się z rosnącą podażą oraz coraz to liczniejszymi firmami, działalnościami gospodarczymi, placówkami usługowymi. Na tle tak silnej konkurencji już praktycznie w każdej jednej branży, niestety ale przebić się ze swą ofertą i trafić w gusta potencjalnej grupy targetowej naszych produktów czy usług nie jest łatwo. Stąd tak bardzo istotny staje się zawód przedstawiciela handlowego, inaczej mówiąc sales representatives czy zgodnie z dawnym określeniem – akwizytora. Niemniej jednak co to za handlowiec, który nie ma prawa jazdy? Handlowiec musi umieć jeździć autem, a w zasadzie nie tyle tę umiejętność posiadać, co okazać dowód na jej posiadanie w postaci wyrobionego dokumentu jakim jest prawo jazdy.

Wtedy zwiększa się szansa na zatrudnienie, gdyż podstawą pracy większości przedstawicieli handlowych jest właśnie opcja jazdy. Kursują nie tylko w obrębie danej miejscowości, gdzie są zatrudnieni, ale często oferują towary na cały kraj, podobnie tez usługi, zatem chcąc zostać dobrym handlowcem nie ma mowy o tym, że nie posiadamy prawa jazdy.