Ciekawy prezent dla przyjaciółki

Przez całe swoje życie nawiązujemy różnego rodzaju relacje z innymi ludźmi. Już małe dzieci zawierają w piaskownicy czy w przedszkolu pierwsze znajomości, które z czasem mogą się przerodzić w prawdziwe przyjaźnie. Czym jest przyjaźń? Trudno zdefiniować ją w sposób jednoznaczny. Ma wiele odcieni, ale zawsze jest głębokim uczuciem, którym darzymy daną osobę. Przyjaźnić można się w każdym wieku, z osobami o tej samej płci, jak i odmiennej. Przyjaźń nie zna zazdrości, różnicy wieku czy uczucia zdrady. Przyjaciółki są sobie bliskie, nawet czasem bliższe niż rodzone siostry, pomimo, że nie są związane więzami krwi. Jak rozpoznać prawdziwą przyjaciółkę?

Koło ratunkowe w każdej sytuacji

Prawdziwa przyjaciółka jest z nami zarówno wtedy, gdy oddajemy się zabawie, a w naszym życiu wszystko układa się po naszej myśli, jak i wówczas, gdy wszystko wali nam się na głowę. Przyjaźń, podobnie jak miłość, jest uczuciem pozytywnym, ale być może nie tak wszechogarniającym jak miłość. Poniekąd relacje pomiędzy przyjaciółkami są lepsze i bezpieczniejsze, niż w miłości kochanków, gdzie z ognistą namiętnością nierozerwalnie związana jest głęboka zazdrość o drugiego człowieka, zawiść czy zdrada. Przyjaźń jest znacznie bardziej spokojna i zrównoważona, co nie oznacza, że jest uczuciem słabym – wręcz przeciwnie.

Prawdziwa przyjaciółka zawsze będzie miała dla nas czas, wysłucha naszych zwierzeń, ale jednocześnie nigdy nie zdradzi naszych tajemnic. Będzie naszą bratnią duszą, z którą będziemy rozumieli się nawet bez słów. Mówi się, że cisza we dwoje z przyjacielem nie jest krępująca i jest to chyba najlepsza definicja przyjaźni. Przyjaciółka zasługuje na szacunek i na przywiązanie. Nie można do niej uciekać tylko wtedy, gdy w naszym życiu dzieje się źle, choć i to zrozumie i pocieszy nas w chwilach smutku.
Posiadanie przyjaciół jest bardzo ważną wartością w życiu. Dopełnia je i sprawia, że nigdy nie czujemy się samotni, nawet jeśli nasz przyjaciel jest daleko od nas.

Jaki jest najodpowiedniejszy prezent dla przyjaciółki?

Co prawda, nie ma dnia przyjaciółki, na wzór dnia matki czy dnia kobiet, ale nie oznacza to, że przyjaciółce nie możemy kupować prezentów. Pozostają takie okazje jak urodziny czy imieniny, kiedy wręcz wypada podarować przyjaciółce coś wyjątkowego.

Jaki prezent dla przyjaciółki wybrać?

Standardowe kwiaty i czekoladki nie są najlepszym pomysłem, ponieważ świadczą o tym, że nie zaangażowaliśmy się w wybór prezentu dla jednej z najbliższych nam osób. Warto dużo wcześniej zastanowić się, co też by chciała dostać nasza przyjaciółka. Można pochodzić z nią po sklepach i sprawdzić, czego obecnie potrzebuje. Prezent zgodny z jej oczekiwaniami i potrzebami na pewno zostanie doceniony.
Jeśli jednak prezentem dla przyjaciółki chcemy wyrazić głębokie oddanie i przyjaźń, wdzięczność po prostu za to, że jest i nigdy nas nie opuszcza w potrzebie, dobrym pomysłem na prezent będzie symboliczna bluzka z nadrukiem prezentującym bliźniaczki. Koszulka pokaże, jak bliska jest dla nas przyjaciółka – tak, jakby była naszą siostrą bliźniaczką. Rzecz jasna, niekoniecznie musi tu chodzić o podobieństwo wizualne, ale na przykład o podobieństwo duchowe. Nasza przyjaciółka może być rzeczywiście naszą bratnią duszą.

Dodaj komentarz