W dobie dwudziestego pierwszego wieku społeczeństwo bardzo dużą uwagę zwraca na wygląd zewnętrzny drugiego człowieka. Bardzo często wygląd decyduje o naszej karierze czy też powodzeniu w życiu zawodowym a nawet prywatnym. Tego rodzaju nastawienie społeczeństwa sprawiło, że bardzo wzrosła popularność wykonywanych operacji plastycznych. Z roku na rok liczba wykonywanych operacji plastycznych rośnie i stają się one coraz bardziej dostępne i tańsze. Rynek medycyny estetycznej w ostatnim czasie bardzo się rozwiną, a sama medycyna potrafi zdziałać cuda. Z usług klinik wykonujących operacje plastyczne korzystają nie tylko kobiety, ale również i mężczyźni.

Okazuje się również, że nie zawsze operacje plastyczne dotyczą poprawy naszego wyglądu, ale i bardzo często ratują nasze życie. Zdrowie człowieka zależy zatem nie tylko od tego jak się czujemy, ale i jak wyglądamy. Bardzo często piękny wygląd to zdrowe ciało i dusza. Stąd tak rosnąca popularność wśród operacji plastycznych, które poprawiają nasz wygląd, a co za tym idzie nasze samopoczucie.

Operacje plastyczne powinny być wykonywane w specjalistycznych klinikach i przez wykwalifikowanych lekarzy, bowiem tylko wtedy możemy mieć pewność, że jesteśmy pod okiem prawdziwych specjalistów i że drobna operacja plastyczna nie stanie się zagrożeniem dla naszego życia.