Choroba może dotknąć każdej części naszego ciała. Każdego układu. Wszystkiego co może być z tym związane. Mimo wszystko jest naprawdę bardzo dużo różnych chorób układu oddechowego. Jest on narażony na bardzo różne choroby. Płuca tutaj są częścią, które jakoś zawsze najbardziej cierpią w tych wszystkich chorobach. Można nawet powiedzieć, że kaszel w jakiś sposób będzie chorobą układu oddechowego. Takie choroby są różne. Mogą być mnie lub bardziej poważne. Jednym z takim poważniejszych będzie na pewno zapalenie płuc. Bardzo zła choroba.

Źle leczona bądź nieleczona może nawet wywołać śmierć, co chyba nikogo nie będzie dziwić. Wiele jest takich możliwości przecież. Choroby układu oddechowego, nawet jeśli nie są poważne, trzeba w odpowiedni sposób leczyć. Trzeba je także przede wszystkim zacząć zauważać.

Nieleczone choroby mogą prowadzić do bardzo poważnych komplikacji. Trzeba to zrozumieć i trzeba się tego wszystkiego nauczyć. Możemy przecież umieć rozpoznawać różne choroby. Zapewne nikt nie chce być chory.