Buty ślubne – równie ważne co sukienka

Panny młode 2021! Najwyższy czas zacząć rozglądać się za butami do ślubu. Może to absurdalnie brzmi, ale jeśli wybrałyście już suknię ślubną, to właśnie teraz jest ten moment. Nie można tej sprawy zostawić na ostatnia chwilę z wielu ważnych powodów.

Jednym z nich jest fakt, że buty ślubne będą Wam niezmiernie potrzebne do przymiarki wybranej sukni. Podczas jej zamawiania zdjęto z Was miarę, ale ostateczna długość sukni dopasowana będzie do konkretnej wysokości obcasa ślubnego buta. By na ślubie nie wyglądać jak w pierwszą rocznicę komunii, koniecznie już rozejrzyjcie się za butami do ślubu.

Wygoda przede wszystkim

Wiele panien młodych ma poważny problem z zakupem butów. Pierwszy i podstawowy warunek, jaki powinien Wam przyświecać podczas poszukiwań, to wygoda. W butach ślubnych będziecie musiały nieprzerwanie spędzić kilkanaście godzin. I to nie w sposób, w który nosi się buty w pracy biurowej, ale chodząc, stojąc i tańcząc, prawie w ogóle nie siedząc. Jeśli więc nie jesteście przyzwyczajone do spędzania długich godzin w butach na obcasach, zrezygnujcie z wysokich szpilek na rzecz wygodniejszych rozwiązań. Pamiętajcie o tym, by buty wykonane były z naturalnych, oddychających i miękkich materiałów (by nie odparzyły i nie otarły Wam stóp), a jeśli decydujecie się na wysoki obcas – by but był stabilny.

Buty ślubne to nie makaron

Dawniej pokutowała opinia, że wygodne buty to wyłącznie buty z włoskiej skóry i w dodatku porażająco drogie. To stwierdzenie dawno straciło już swoją aktualność. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele firm obuwniczych, także polskich, które oferują produkt w niczym nie ustępujący jakością najlepszym włoskim markom.

Szara sukienka czy brudne buty

Jeśli decydujecie się na białe lub kremowe buty, koniecznie poproście o kawałek materiału, z którego szyta będzie Wasza suknia ślubna. Kolor butów musi bowiem być idealnie dopasowany! Odrobinę ciemniejszy odcień butów w zestawieniu z jaśniejszym odcieniem sukni da efekt porównywalny do butów brudnych lub poszarzałych. A choć spod sukni wystawać będzie zwykle tylko fragment, to nie chcecie uzyskać takiego efektu. Prawda?

Buty – nie tylko – ślubne

By uniknąć powyższego problemu, a także by móc wykorzystywać ślubne buty podczas innych okazji w przyszłości, wybierzecie kolorowe buty ślubne. Są zresztą zdecydowanym trendem ostatnich lat. Tu powinny dominować wyraziste kolory, zdecydowanie kontrastujące z odcieniami bieli lub kremu, z jakich najczęściej szyte są suknie ślubne. Ten sam kolor zwykle dominuje w kolorystyce ślubnych dekoracji i jest kolorem przewodnim uroczystości. Kolor butów pasuje więc nie tylko do koloru ślubnego bukietu, ale także elementów stroju pana młodego, sukienek, w które ubrane będą druhny, do dekoracji sali, a nawet winietek z nazwiskami na stołach gości.

Myśląc o butach ślubnych nie zapominajcie, że nie tylko Wy zakładacie obuwie na swój ślub. Butów potrzebują także Wasze druhny, mamy, siostry i może przede wszystkim pan młody.

Dodaj komentarz